383 zawodników z 119 klubów w dniach 10-12 lipca brało udział w Mistrzostwach Polski 16 latków w pływaniu, które miały miejsce na pływalni olimpijskiej Aqua w Lublinie. Na tych zawodach nie zabrakło dwójki Naszych zawodników, a dokładnie byli to: Sitnik Jakub oraz Więckowska Alicja. Zawody bardzo udanie rozpoczął Kuba, który to w rywalizacji na 50m stylem dowolnym poprawił swoją „ życiówkę ” o 9 setnych. Następnie przyszedł czas na rywalizację 200m stylem dowolnym gdzie jak zawsze każdą konkurencję rozpoczynają dziewczęta, w której to Ala dopływając w czasie 2:18:78 została sklasyfikowana na bardzo wysokim 28 miejscu z stratą tylko sekundy do miejsca premiowanego w Finale B. Po Alicji w tej samej konkurencji rywalizował Jakub, który poprawił swój rekord życiowy o ponad sekundę. Na sam koniec pierwszego dnia zawodów startowała jeszcze Ala, która w rywalizacji na 200m stylem grzbietowym ustanowiła swoją „ życiówkę ”. Drugi dzień zawodów rozpoczął się od rywalizacji na dystansach sprinterskich ( 50m ) stylem motylkowym i grzbietowym, w których to startując Kuba ustanowił swoje nowe ,, życiówki ”, a wynik uzyskany przez niego w grzbiecie jest nowym rekordem powiatu garwolińskiego w kategorii Seniorów i wynosi teraz 31:83. Po sprintach przyszedł czas na rywalizację 400m stylem dowolnym, w którym to startowała Alicja, a wynik uzyskany przez Nią to 4:52:61, gdzie do Finału B zabrakło Jej zaledwie 1,5 sekundy. Ostatni dzień zawodów tradycyjnie rozpoczął Jakub, który w rywalizacji na 100m stylem dowolnym poprawił swój rekordy życiowy o 3 sekundy. Następnie do rywalizacji na 100m stylem grzbietem przystąpiła Alicja, która poprawiła swoje „ życie ” o ponad 2 sekundy. Wszystkie starty Alicji są  od tych zawodów seniorskimi rekordami powiatu garwolińskiego w kategorii Seniorek oprócz rywalizacji na 800m stylem dowolnym, gdzie mimo, że nie udało się jej poprawić rekordu życiowego to została sklasyfikowana na 20 miejscu.  Warto podkreślić, że wszystkie wyniki uzyskane przez Jakubasą rekordami naszego powiatu w kategorii 16 latków.