02.03.2109 na bardzo dobrze znanej nam pływalni Aqua w Lublinie odbył się Memoriał Henryka Kosakowskiego. Pierwsze zawody w tym roku na długim basenie miały Nam pomóc w przygotowaniach do rozpoczynającej się drugiej części sezonu. W Lublinie startowało 248 zawodników z 29 klubów w tym 9 osobowa kadra Naszego Klubu. Wśród startujących zawodników byli reprezentanci Naszego kraju, którzy obecnie przebywają na zgrupowaniu Kadry Narodowej w Lublinie, gdzie szlifują formę przed Mistrzostwami Świata. Tak więc mieliśmy okazję ścigać się w seriach z chociażby takimi zawodnikami jak: Kawęcki Radosław, Polewka Tomasz, Czerniak Konrad, Wojdak Wojciech, Hołub Jan, Klich Kacper, Stolarski Marcinczy Kałusowski Jan oraz Żukowska Paulina czy Hallmann Weronika. Wśród takich zawodników Nasi reprezentanci dzielnie walczyli czego dowodem, jest fakt, że Nasi zawodnicy stawali 3 razy na podium, a byli to Sitnik Jakub ( II miejsce na 400m dowolnym i III miejsce na 800m dowolnym ) oraz Frąckiewicz Emilia ( III miejsce na 200m klasykiem ). Na szczególną uwagę zasługują wyniki uzyskane przez Alicję Więckowską ( 200 grzbiet – 2:41:54 i 1500 dowolny – 19:10:27 ), Emilię Frąckiewicz ( 200 klasyk – 3:09:15 ) oraz Jakuba Sitnika ( 100 grzbiet – 1:11:38 ), które od soboty są seniorskimi rekordami powiatu garwolińskiego.