26.02.2019 na Garwolance odbyły się Powiatowe Szkolne Zawody Pływackie, w których to Nasi zawodnicy tym razem reprezentowali swoje szkoły do których na co dzień uczęszczają. Rywalizację rozpoczęli uczniowie klas I – VI Szkół Podstawowych, którzy startowali w 3 stylach: grzbiet, klasyk i dowolny. Uczniowie klas I – IV rywalizowali na dystansach 25 – metrowych i w tej kategorii wiekowej dwa złota medale zdobyła Barbara Siwek ( grzbiet i dowolny ). Dwa srebrne medale wywalczyła Izabela Mikulska ( grzbiet i klasyk ). Jeden medal i to złoty wywalczyła jeszcze Sikora Agata ( klasyk ). Wśród chłopców dwa medale zdobył Sprzęczka Antoni ( srebro – grzbiet i brąz – dowolny ). W tej kategorii wiekowej na zawody regionalne awansowali jeszcze: Frąckiewicz Adam ( grzbiet – IV, dowolny – V ), Poszytek Filip ( klasyk – V ) oraz Mikulska Izabela ( dowolny – IV ). Uczniowie klas V – VI rywalizowali na dystansie 50 – metrowym. W tej kategorii wiekowej 3 medale zdobyła Jonak Jagoda ( złoto – klasyk, srebro – grzbiet i brąz – dowolny ). Oprócz Jagody wśród dziewcząt dwa medale zdobyła jeszcze Karczmarczyk Julia ( srebro – dowolny i brąz – grzbiet ).  W rywalizacji chłopców dwa brązowe medale wywalczył jeszcze Filip Mikulski ( klasyk i dowolny ). Jeden medal zdobył Gontarz Maciej ( grzbiet ), który w zawodach regionalnych będzie jeszcze rywalizował stylem dowolnym ( IV ) i klasycznym ( V ). Oprócz Maćka na kolejny szczebel awansowali jeszcze: Julia Karczmarczyk ( klasyk – IV ), Kaczorowski Miłosz ( grzbiet – IV, dowolny V ) oraz Więckowski Piotr ( grzbiet – V ).

Po rywalizacji uczniów klas I – VI przyszła pora na starty zawodników uczęszczających do klas VII – VIII szkól podstawowych i III gimnazjum. Tutaj również odbywała się rywalizacja na odcinkach 50metrowych w grzbiecie, klasyku i dowolnym. W rywalizacji VII klas Maja Skupińska zdobyła 3 medale ( srebra – grzbiet i dowolny oraz brąz – klasyk ). Wśród chłopców w tej kategorii zawody całkowicie zdominował Siwek Stanisław który wywalczył 3 złote medale. Dwa srebrne medale zdobył jeszcze Lakus Bartłomiej ( grzbiet i dowolny ). Po jednym medalu zdobyli: Zalewski Filip ( srebro – klasyk ) oraz Wojciechowski Jan ( brąz –  klasyk ). W zawodach regionalnych udział wezmą jeszcze: Kęsik Mateusz ( dowolny – V ) oraz Wojciechowski Jan ( IV – grzbiet i dowolny ). W kategorii VIII klas w rywalizacji dziewcząt 3 medale zdobyła Katarzyna Gałązka ( złoto – klasyk i dwa srebra – grzbiet i dowolny ). Wśród chłopców również 3 medale zdobył Michał Skrzyniarz ( dwa złota – klasyk i dowolny oraz srebro – grzbiet ). Po dwa medale zdobyli jeszcze: Michał Kargol ( złoto – grzbiet i srebro – dowolny ) oraz Michał Trzeciak ( dwa brązowe – grzbiet i dowolny ). W rywalizacji III klas gimnazjum wszyscy nasi zawodnicy zdobywali po 3 medale a byli to: Frąckiewicz Emilia ( złoto – klasyk i dowolny raz srebro – grzbiet ), Więckowska Alicja ( złoto – grzbiet i srebra – klasyk i dowolny ), Sitnik Jakub ( 3 złota ) oraz Błędowski Piotr ( 3 brązowe ). Zawody regionalne szkół podstawowych ( klasy I – VIII ) oraz III klasy gimnazjum odbędzie się 26 marca w Mińsku Mazowieckim.