W ostatnim tygodniu przed świętami a dokładnie w dniach 18-22.2018 odbyły się w Lublinie Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców oraz Juniorów 17-18 lat. Zawody, które pierwszy raz były rozgrywane w nowej formule trwały tym razem aż 5 dni, co też było nowością. W zawodach łącznie wzięło udział 628 zawodników z 118 klubów. Nasz Klub w tej imprezie reprezentowała trójka zawodników: Kenig Adam, Szczypek Mateusz oraz Więckowska Alicja. Cała trójka startowała tylko ostatniego zawodów, w przypadku Panów ograniczały ich obowiązki zawodowe, a w przypadku Ali obowiązki szkolne. Zarówno Adam i Mateusz startowali w porannych eliminacjach na 50m stylem klasycznym, w których to Adam uzyskując czas 30:76 ustanowił nowy rekord naszego powiatu w kategorii Młodzieżowców. W przypadku Alicji, która zgłoszona została na zawody na 1500m stylem dowolnym z czasem zgłoszeniowym z przed roku z zawodów w Łodzi, została przypisana do serii rozstawionej ( najszybszej ) w sesji finałowej w której wystartowała z takimi zawodniczkami jak Piechota Paulina, Polańska Aleksandra czy Margula Weronika i Nita Daria. Start w sesji finałowej to marzenie każdego pływaka, a emocje jakie temu towarzyszą są ogromne. Na Alicję zadziałały one bardzo pozytywnie bo dodały jej dodatkowej energii co przełożyło się na osiągnięty przez Nią nowy rekord życiowy, który wynosi teraz 19:08:10 i od sobotnich zawodów jest nowym rekordem naszego powiatu w kategorii Seniorek.