W dniach 14-16.12.2018 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywały się Zimowe Mistrzostwa Polski 15 latków, w których udział wzięło469 zawodników z 124 klubów, w tym trójka Naszych reprezentantów, a dokładnie: Frąckiewicz Emilia, Więckowska Alicja i Sitnik Jakub. Na ,, Pływalnię Rawszczyzna ” Nasi zawodnicy wrócili po 2 latach kiedy startowali tu w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 13 letnich. Zdecydowanie najlepiej zmagania w Ostrowcu będzie wspominać Kuba,  który wszystkie swoje starty zakończył rekordami życiowymi. Równie dobrze zaprezentowała się Emilia, która na 5 startów zaliczyła 4 rekordy życiowe, ustanawiając nimi nowe rekordy naszego powiatu w kategorii Seniorek. Na szczególną uwagę zasługują jej starty na 200m stylem zmiennym ( 2:41:46 ) oraz 200m stylem motylkowym ( 2:53:00 ).  Zdecydowanie najtrudniejsze zawody w swojej karierze przeżyła Alicja, która oprócz rywalek miała jeszcze do pokonania wysoką gorączkę. Mimo to, Ala z Ostrowca wróciła z dwoma ustanowionymirekordami naszego powiatu wśród Seniorek, na 400m stylem dowolnym ( 4:54:65 ) oraz na 800m dowolnym ( 9:57:20 ). Szczególnie ten drugi wynik zasługuje na szczególną uwagę bo dający Alicji 26 lokatę w Polsce. Wyjazd na te zawody był możliwy dzięki hojności Pana Andrzeja Sitnika – właściciela Firmy Handlowo – Usługowej ANKAR z Podwierzbia zajmującej się Skupem i Sprzedażą Surowców Wtórnych i Sprzedażą Wyrobów Hutniczych, który sfinansował wyjazd na te zawody, za co bardzo dziękujemy !!!!